Uhlie na grilovanie

Úvod UHLIE NA GRILOVANIE

Uhlie na grilovanie pre záhradné grily by malo obsahovať čo najmenej popola. Grilovacie drevené uhlie by malo byť čo najmenej vlhké, aby namiesto potrebného žiaru nevytváralo dymovú clonu. Veľmi dôležitý je fixný uhlík. Čím viac ho kvalitné grilovacie uhlie obsahuje, tým lepšie horí. Vplyv na grilovanie má aj veľkosť kúskov dreveného uhlia. Nie je príjemné, ak z vreca vysypete drť a prach. Ten nehorí a len špiní. 

Sú lepšie drevené brikety alebo drevené uhlie?
Výsledky testov a recenzie rôznych spoločností sa prikláňajú jednoznačne k drevenému uhliu. Brikety obsahujú viac popola a menej uhlíku, ktorý je zodpovedný za kvalitné horenie. Grilovacie brikety obsahujú priemerne 13,9 % popola a uhlie 2,9%. V jednom kilograme drevených brikiet je tak o 110 gramov viac popola než v kilograme uhlia. Pokiaľ sa jedná o fixný uhlík sú na tom brikety horšie. Priemerne obsahujú len 61,1 % uhlíka, zatiaľ čo v drevenom uhlí tvorí uhlík 79% hmotnosti. To znamená, že v jenom kilograme dreveného uhlia je asi o 180 gramov viac uhlíka, ktorý zaručuje kvalitné spaľovanie a tým znižuje tvorbu karcinogénov.

Dobrou voľbou pre kvalitné grilovanie v záhradnom grile môže byť naše jednodruhové drevené uhlie z českého Křivoklátska vyrobené z bukového dreva. Zaručuje vysokú výhrevnosť, homogénnu teplotu a je kvalitne vytriedené s nízkym obsahom prachových častíc.


Drevené grilovacie uhlie


Predávame kvalitné drevené uhlie VÝBER pre profesionálne a domáce gastro grilovanie, grilovanie steakov a pečenie prasiat a jahniat. V ponuke nájdete grilovacie uhlie VÝBER 3kg a 7kg a VÝBER 10kg balenie vo frakcii ručného výberu jednotlivých kúskov uhlia nad 50mm. Obsah fixného uhlíka je min. 86%, vlhkosť max. 4%, výhrevnosť: min. 31.000kJ.kg-1 a neposlednom rade je dôležitý parameter jeho nízky obsah prachových častíc max. 1%.

Vyskúšajte naše grilovacie uhlie českej výroby. Toto vysoko kvalitné uhlie na grilovanie je vhodné nie len do keramických grilov Kamado alebo Big Green Egg, kde sa neodporúča v žiadnom prípade používať lisované uhoľné alebo drevené brikety. 

Plusom je aj fakt, že drevené uhlie je lacnejšie ako brikety.

Copyright 2016 - 2020 © Keramické grily